Serwis HelpLine codzienne w godz.9:00-17:00

Polski: 71-7166741
z innego kraju: 0048-71-7166741

Pytania o ceny, dodatkowe koszty, podatki lokalne/opłaty klimatyczne

Pytanie: Czy ceny podane w internecie są prawidłowe?
Odpowiedź: Tak, ceny widniejące online odzwierciedlają czynsz w momencie zgłoszenia, z możliwym przelicznikiem w dniu wyświetlenia oferty. Należy pamiętać, że wielu wynajmujących podaje swoje ceny w walucie lokalnej, która może się wahać w stosunku do waluty sprzedaży (waluty płatności). Jeśli jednak zdecydowałeś się na rezerwację, ta cena jest wiążąca.
Pytanie: Czy ceny podane są za osobę czy za tydzień?
Odpowiedź: W przypadku ceny najmu obowiązuje zasada: dla domów wakacyjnych, mieszkań wakacyjnych, mobilhomów i namiotów - za obiekt. Dla hoteli - za osobę. W każdym przypadku podana jest również jednostka oddzielnie wymienionych kosztów dodatkowych.
Pytanie: Czy są zniżki i oferty specjalne?
Odpowiedź: Wszyscy wynajmujący aktualizują swoje ceny w zależności od podaży i popytu, czasami codziennie. Podana cena obejmuje wszystkie zmiany i jest wiążącą ceną ostateczną, chyba że zarezerwujesz dodatkowe usługi.
Pytanie: Jakie dochodzą koszty dodatkowe do ceny?
Odpowiedź: W ofercie podane są wszystkie koszty związane z zakwaterowaniem i nie ma żadnych kosztów ukrytych. Niektóre opłaty są do uiszczenia na miejscu ale w takim wypadku jest o tym mowa pod opisem obiektu przy Świadczenia dodatkowe - dodatkow płatne na miejscu. Jedynym wyjątkiem może być państwowy podatek turystyczny (zwany opłatą klimatyczną), który jest ustalany przez daną miejscowość lub kraj i może ulec zmianie w każdej chwili.
Pytanie: Czy muszę wpłacać kaucję?
Odpowiedź: Zasadniczo tak. Zwykle jest to 150 EUR za obiekt. Dokładne informacje o wysokości można znaleźć w opisie oferty. Kaucję należy wpłacić gotówką na miejscu w momencie przekazania kluczy. Po prawidłowym zwróceniu wynajmowanej nieruchomości i kluczy, kaucja zostanie zwrócona na miejscu przez wynajmującego. Jak wynika z doświadczenia, niektórzy wynajmujący kompensują to z wcześniej uzgodnionymi kosztami zużycia (o czym musi być mowa w ofercie). Zwrot kaucji na miejscu jest obowiązkowe dla wynajmującego. Można to załatwić tylko bezpośrednio z wynajmującym
Pytanie: Kto zajmie się sprzątaniem końcowym?
Odpowiedź: Różni się to w zależności od obiektu. W większości przypadków sprzątanie końcowe można zamówić na miejscu za dodatkową opłatą lub jest ono już wliczone w cenę wynajmu. Proszę zwrócić uwagę na odpowiednie informacje w opisie obiektu.
Pytanie: Co to jest podatek lokalny? Czy muszę go zapłacić? Z jakimi kosztami muszę się liczyć?
Odpowiedź: Państwowy podatek turystyczny (tzw. Opłata klimatyczna) jest pobierany przez kraj zakwaterowania, region lub miejscowość. Nie jest on częścią ceny najmu, chyba że zaznaczono inaczej. W ofercie zawsze będą Państwo informowani gdzie i kiedy jest pobierana opłata.
FallBack: Bevorzugen Sie Ihre Sprache?FallBack: OKFallBack: Hinweis ausblenden